Choroba hemoroidalna to przypadłość bardzo wstydliwa i bolesna. Szczególnie przykre są wizyty w toalecie – towarzyszy im ból i uczucie pieczenia. Czynnikiem, który negatywnie wpływa na hemoroidy jest twardość stolca.

 

Nie należy lekceważyć pierwszych objawów hemoroidów, jednak nie możemy polegać tylko na lekach – konieczne jest wprowadzenie odpowiednich pokarmów do naszej diety: przede wszystkim więcej błonnika. Jednak najczęściej osoby, które odczuwają cierpienie, bardzo chciały by, aby ból przy oddawaniu kału zmniejszył się od razu.

 

Proponuję przygotowanie koktajlu, który doskonale wpłynie na zawartość naszych jelit. Potrzebny nam będzie banan, jogurt naturalny (duży kubek), pół szklanki mleka, cztery łyżki błyskawicznych płatków owsianych, dżem (najlepiej z owoców o małych ziarnach – jagód, truskawek, porzeczek) i blender.

 

Płatki zalewamy zimnym mlekiem i czekamy około 15 minut. Dodajemy jogurt i banana. Za pomocą blendera staramy się uzyskać w miarę gładką konsystencję (nie jest to konieczne – płatki owsiane błyskawiczne są już wystarczająco rozdrobnione, ale warto dobrze połączyć je z bananem).

 

Dodajemy łyżkę dżemu do smaku, mieszamy. Można dodać odrobinkę miodu, ale nie więcej niż 1 łyżeczkę. Pić koktajl rano i wieczorem po szklance, aż do wyczerpania zawiesiny.  Po tygodniu przerwy można powtórzyć.